TEFI CONSULTING SERVICE, s.r.o.
Ing. Petr Přerovský
Krausova 264/11
772 00 Samotišky

  27767094
pevná linka: +420 585 750 059
mobil: +420 731 116 806
e-mail info@tcs-cz.cz
web www.tcs-cz.cz

1 Pevnostní vlastnosti

U většiny odborné i laické veřejnosti převládá nesprávný názor, že čím je konstrukce masívnější, tím je pevnější. Argumentem je odkaz na její životnost a pevnost. Naše úsporné dřevodomy vycházejí ze stabilní, pevné sloupkové dřevěné konstrukce vyplněné akustickou a tepelnou izolací s opláštěním sádrovláknitými deskami Rigidur. Právě speciálním systémem kotvení na obvod a v nárožích splňuje tato stěna ty nejvyšší požadavky na konstrukční pevnost.

2 Energetická úspornost

Změnu v klasickém pojetí dřevodomů postupně nastoluje intenzívní zvyšování cen energií, které způsobuje v mnohých klasických stavbách redukci vyhřívaných místností na nevyhnutelné, přičemž zákazník si nemůže dovolit vyhřívat celou stavbu. V systému výstavby úsporných dřevodomů se využívá hlavně výhoda nízkého součinitele přestupu tepla jako i výborné teploizolační vlastnosti dřevěného složení stěny. Díky tomu má dřevodům nižší nároky na vytápění a lepší schopnost regulovat teplotu v prostoru interiéru. Výborné technické parametry se ukazují i v téměř 50% redukci prostoru pro obvodové stěny v porovnání s cihlovou stavbou, což při ploše místností znamená zvýšení užitkové plochy až o 10%.

3 Rychlost a přesnost

Oba uváděné aspekty patří k nejdůležitejším při rozhodování pro typ výstavby. Přesnost stavebních dílů vyráběných v hale, vyloučení povětrnostních vlivů na stavební proces v maximální možné míře a rychlost montáže šetří čas a peníze zákazníkovi dvakrát: nejprve v celkové ceně stavebních prací a následně při rychlosti nastěhování. Už za pár měsíců tak můžete bydlet ve svém.
Výhody suché výstavby:
Když celá stavba roste systémem suché výstavby s vyloučením mokrého procesu, klient nečeká na dodatečné vysychání, jako při mokrém procesu výstavby. Montované části jsou tak lehko dostupné i po ukončení výstavby pro případ dodatečné změny či opravy..

4 Cenová dostupnost

Nesprávná je i teorie, že úsporný dřevodům je laciný. Uvedený aspekt v zemích s rozšířenou výrobou dřevodomů úplně vymizel vzhledem k cenové náročnosti a kvalitě používaných materiálů. Úsporné dřevodomy společnosti Profibuilding charakterizuje cenová výhodnost oproti zděným stavbám hlavně kvůli efektivitě a optimalizaci stavebního procesu, vyloučení povětrnostních vlivů, výrazné strojové předpřípravě a automatizaci. Tím se stávají dostupnými pro celou řadu potencionálních klientů.

5 Ekologie a obnovitelnost

Šetrnost výstavby a provoz celé stavby, atestované, zdravotně nezávadné a ekologické materiály znamenají v konečném důsledku ochranu a šetření životního prostředí a v případě přestavby i ekologickou obnovitelnost používaných materiálů. Nadstavbový systém difúzně otevřené stěny zabezpečuje příjemný pocit bydlení bez rizika plísní a zápachu.